Rekreačné a športové kurzy

Scuba Open Water Diver – Začínajúci potápač

Kurz je určený pre nových začínajúcich potápačov , ktorý chcú potápať rekreačne bez inštruktora. Teoretická príprava sa vyučuje v učebni , pri vode alebo pri bazéne . Praktická časť sa skladá z tréningu v bazéne a v jazere vhodnom na začiatočnícky kurz . Väčšinou to býva na jazere Guláška v Senci . V zimnom období sa konajú len bazénové tréningi a dokončenie kurzu sa koná v jarných mesiacoch na jazere prípadne pri mori v Chorvátsku alebo v Egypte . Po úspešnom absolvovaní kurzu budete s oprávnený potápať do hlbky 20 metrov .

Teoretická časť

Koná sa v učebni alebo pri vode a trvá cca 5 hodín

K výučbe teórie slúžia študijný materiál, ktorú dostanete na začiatku tohto kurzu. Vďaka tejto učebnici môžete študovať teóriu v čase, ktorý Vám vyhovuje a nie ste nútení tráviť dlhé hodiny v učebni. T tejto časti budete oboznámený so základnými informáciami ktoré potrebných pre správne a bezpečné potápanie . Teoretická časť je rozdelená do viacerých lekcii. Zakončením teoretickej časti bude test v ktorom zhodnotíme vaše vedomosti .

Praktická časť

Táto časť sa skladá z niekoľkých modulov, ktoré možno prepojiť, takže vo väčšine prípadov sa jedná o 6 ponorov v chránenom vodnom prostredí . Budete sa postupne zoznamovať s použitím potápačského výstroja, naučíte sa základné zručnosti a návyky, ktoré budete používať pri všetkých Vašich návštevách podvodného sveta. Ďalej sa naučíte, ako predchádzať vzniku nepríjemných situácií pod vodou a ako možno tieto situácie jednoducho vyriešiť. Výučba v chránenom vodnom prostredí je previazaná s výučbou teórie, takže máte možnosť si naštudované informácie ihneď overiť v praxi .

 

Cena kurzu Scuba Open Water Diver - 350 €*

Cena zahŕňa : zapožičanie výstroja

plnenie fliaš vzduchom

výukový čas inštruktora 

testy

*Zakúpenie neznamená automatické získanie licencie. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Advanced Scuba Diver – pokročilý potápač
Objavte ďalšie neodhalené tajomstvá sveta pod vodnou hladinou

Ak chcete zistiť čo sa deje pod vodou za tmy ,chcete sa zoznámiť so nočnými živočíchmi a chcete objaviť tajomstvá vrakov potom je tento kurz určený práve pre vás . Nie každého živočícha pod vodou je možné stretnúť za bieleho dňa . Preto je potrebné vedieť sa potápať aj za tmy . Mnohých z vás priviedlo k potápaniu sledovanie filmov o lodiach ktoré navždy skončili pod vodnou hladinou a zostali tam uväznené pred zrakmi suchozemcov . Na to aby ste mohli tieto vraky obdivovať je potrebný minimálne tento kurz ktorý vás oprávňuje zostúpiť hlbšie ako ste boli doteraz zvyknutý .

Aj tento kurz je rozdelený do niekoľkých sekcií .

Naučíme vás ako sa orientovať pod vodou pomocou kompasu
potápanie do hĺbky max. 30 metrov
potápanie za zníženej viditeľnosti teda za tmy
vypúšťanie dekompresnej bóje
kontrola vztlaku a pomalé vystupovanie z hĺbky

Ak toto všetko zvládnete tak verte že budete mat dobrý pocit s toho ako bez problémov zvládate hĺbkový výstup,
orientujete sa pod vodou a nie ste závislí od potápačského sprievodcu .

Cena kurzu Sport Diver : Variant A so zapožičaním výstroja - 330 €*

Variant B s vlastním výstrojom - 250 €*
V cene oboch variant je zahrnutý študijný materiál,
plnenie fliaš , 2-3 dni teórie , 4 dni praktických cvičení .

*Zakúpenie neznamená automatické získanie licencie.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 © 2000 - 2021 fun-dive.sk - všetky práva vyhradené