MFPF a Čisté vody

 ... naše veľhory ...

 Kde bolo - tam bolo ... 6.10.2017 ráno vykuklo slnko spoza tatranských štítov a usmiate hľadelo na niekoľko desiatok potápačov, ktorí sa chystali na upratovanie – ako raz povedal Martin : „Jediné, na ktoré sa teším celý rok“. O desiatej hodine veľký Poseidon otvoril vody Štrbského, Popradského a Velického plesa a potápači – upratovači sa tam nahrnuli, aby splnili svoje poslanie ( niektorý aj svoje sny ). Dve krásne štíhle šťuky robili potápačom spoločnosť na Štrbskom plese. Kontrolovali ich prácu, najprv z väčšej vzdialenosti, neskôr sa dali z blízka aj odfotiť. Napokon spokojne odplávali do hlbín svojho tatranského domova. Ktovie, možno potápačom aj povedali: „ Ahojte a ďakujeme“.
Po dvoch hodinách, keď pán vôd plesá „uzamkol“, na ich brehoch ostali len kopy odpadu – našťastie už len malé, ktoré sa nakoniec dostali tam, kde mali byť už dávno – na smetisko.
Aďo a Zdenka boli riadne nasr..., veď niekoľko desiatok metrov od brehu našli vo vode kopu plastových pohárov. Tie sa tam z brehu samé nemohli dostať. Ktorý dilino si pomýlil vodnú hladinu so smetiskom ?
Jednou vetou – potápači to aj tento rok zvládli – niektorý aj v mokráči – na jednotku.
Piatkový večer patril super ľuďom. Na prednáške Prof. MUDr. Františka Novomeského sme sa veľa dozvedeli o histórii vojenských potápačov, ale aj to, že ľudia sa potápali už v období pred našim letopočtom.
Večer zavŕšil výborný filmár, potápač a kamarát Steve Lichtag. Jeho príhody z nakrúcania a z pod vody by sme počúvali celú noc.
Vlastne všetci ľudia, ktorí pripravujú akcie MFPF a Čisté vody sú úžasní. Sú to ľudia, ktorým veľmi záleží na našom malom Slovensku.
Sme radi, že sme s nimi mohli pobudnúť niekoľko pekných dní.

Pridané 10.10.2017 v rubrike Články

Fotogaléria (obrázkov: 22)
© 2000 - 2021 fun-dive.sk - všetky práva vyhradené